Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Podvodník fingoval byznys z Tchaj-wanu, česká firma poslala půl milionu

Podvod za zhruba 500 000 korun vyšetřují jihomoravští kriminalisté. Na ně se obrátila firma z Hodonínska obchodující se společností na Tchaj-wanu. Neznámý pachatel podle policie zneužil znalostí o této byznysové komunikaci a přes e-mail přiměl českou firmu, aby poslala peníze.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Podvodník fingoval byznys z Tchaj-wanu, česká firma poslala půl milionu

Při uzavírání obchodů komunikuje podle vyšetřovatelů firma z Hodonínska přes e-mail se zástupkyní tchajwanské společnosti.

„Neznámý pachatel pravděpodobně využil znalostí této komunikace a z podvrženého, ale velmi podobného e-mailového účtu jménem zahraniční společnosti uzavřel obchodní transakci na nákup zboží s českou firmou,“ sdělil v pondělí mluvčí policie Petr Zámečník.

Podezřelý pak vystavil fakturu, kterou zástupci české firmy zaplatili na zahraniční účet. „Později zjistili, že nekomunikovali se zástupci partnerské společnosti a jejich finanční prostředky byly zaslány na neznámý účet,“ upřesnil mluvčí.

Policie upozornila, že se nejedná o ojedinělý případ. „Jako doporučení navrhujeme důsledně kontrolovat e-mailové adresy svých obchodních partnerů a také ověřovat cílový bankovní účet,“ dodal Zámečník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků