Hlavní obsah
Agresivní muž kozla napadl. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Po sousedském sporu na stráni napadl agresivní muž kozla

Útokem na nevinné zvíře skončil spor dvou mužů na beskydských stráních. Jeden z mužů pásl v Beskydech stádo koz a ovcí. To se nelíbilo sousedovi, který nejdříve muži vyhrožoval. Pak napadl nožem kozla ze stáda, kterého musel ošetřit veterinář. Útočníkovi hrozí až dva roky vězení.

Agresivní muž kozla napadl. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Po sousedském sporu na stráni napadl agresivní muž kozla

Spor mužů se stal před několika týdny, policie o něm informovala v pondělí. 64letý muž ze Starých Hamrů pásl své stádo koz a ovcí na stráních. Náhle k němu měl přistoupit soused s nožem v ruce a vyhrožovat zabitím.

„Nejvíc mu mělo vadit, že stádo dělá nepořádek. Když už se napadenému muži zdálo, že na něj soused zaútočí, vstoupil mezi ně kozel. Útočník pak měl do kozla kopat a dokonce ho měl i několikrát zasáhnout nožem do krku,“ řekl mluvčí policie Ivan Žurovec.

Majitel neváhal, kozla popadl za šňůru a oba utekli pryč. Čtyřletého chovného kozla musel ošetřit veterinář, podle kterého bylo zvíře po útoku velmi otřeseno.

„V současné době se zvíře uzdravuje, útočník byl obviněn z trestných činů týrání zvířete a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Viníkovi hrozí až dvouleté vězení,“ doplnil Žurovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků