Hlavní obsah
Odvážná žena zloděje zahnala nůžkami. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Ozbrojený lupič utekl před trafikantkou s nůžkami

S nezvyklou odvahou bránila v pondělí trafikantka svůj stánek v Mladé Boleslavi. Zloděj na ženu vytáhl střelnou braň, které se prodavačka ale nezalekla. Když se jí nepodařilo útočníkovi zbraň vzít, použila velké nůžky. Před těmi se dal lupič na útěk. Nakonec se v něm nejspíš hnulo svědomí a sám se přihlásil policistům.

Odvážná žena zloděje zahnala nůžkami. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Ozbrojený lupič utekl před trafikantkou s nůžkami

Na pondělní ráno nezapomene zloděj, který se rozhodl loupit v jedné z trafik v Mladé Boleslavi. Nejprve si zakoupil žvýkačky a igelitovou tašku, ale neměl se k odchodu. Na prodavačku vytáhl střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz.

„Žena se však lupiče nelekla a vydání peněz odmítla. Naopak, když se lupič při vyhrožování přiblížil přímo k prodejnímu pultu, prodavačka sáhla po zbrani a chtěla ji muži vzít. To se nepovedlo, když však zloděj viděl v ruce prodavačky velké nůžky, usoudil, že je čas dát se na útěk,“ řekl mluvčí policie David Schön.

Lupiče, kterého zřejmě tížilo svědomí, už policisté zadrželi. Sám se na lince 158 k činu přiznal a byl v Praze zadržen. V současné době čeká sedmadvacetiletý muž v policejní cele na uvalení vazby. Za trestný čin loupež mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků