Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nabourali se známému do Facebooku a posílali lidem nemravnosti, dvojici hrozí tři roky

Až tříleté vězení hrozí dvěma mužům (46 a 27) ze Šumperska, které policie obvinila z neoprávněného přístupu do počítačového systému. Podle vyšetřovatelů se přihlašovali na profil svého spolupracovníka na sociální síti Facebook a bez jeho vědomí posílali lidem zprávy se sexuálním podtextem.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nabourali se známému do Facebooku a posílali lidem nemravnosti, dvojici hrozí tři roky

Na začátku případu měla být podle kriminalistů snaha o šprým, kdy dvojice vytvořila falešný profil zájemkyně o vztah na internetové seznamce.

„Záměrem této legrace mělo být vylákání spolupracovníka na schůzku, na kterou by jeho milá nedorazila,“ informovala ve čtvrtek o případu mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Jestli vtipálkům prvotní žert vyšel, vyšetřovatelé neupřesnili, podle mluvčí nicméně svou zábavu stupňovali, když zjistili přihlašovací údaje k jeho účtu na Facebooku. Bez vědomí poškozeného získali podle policie přehled o jeho soukromé komunikaci, do které se nakonec i sami vložili.

„Nejméně čtyřem osobám, které měl poškozený v přátelích, pak měli rozesílat různé textové, ale i obrazové zprávy se sexuálním podtextem či přímo nabídkou sexu,“ uvedla mluvčí.

Pokud dojde v případu na soud, hrozí podle Vybíhalové dvěma obviněným až tříletý trest vězení.

Případ ale není jen o vypátrání podezřelých, ale podle mluvčí je také připomínkou, že si člověk má dávat velký pozor na riziko prolomení hesel a účtů, za čímž je často jen neopatrnost nebo liknavost poškozených.

„Připomínáme, že je důležité chránit své přístupové údaje před zneužitím. Pro různé přístupové účty používejte odlišná hesla. Hesla se snažte pravidelně obměňovat a nikomu je nesdělujte,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků