Hlavní obsah

Na Opavsku shořela garáž s autem

Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek večer v Bolaticích na Opavsku, kde vzplanula větší garáž se zaparkovanou Škodou Octavia. Naštěstí se požár obešel bez zranění. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun.

Na Opavsku shořela garáž s autem

„Příčina vzniku požáru je v šetření. Hasičům se podařilo uchránit před ohněm přilehlý rodinný domek se sedlovou střechou, tedy majetek odhadem za dva miliony korun,“ sdělil Právu mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko bylo o ohni, který zpočátku šlehal několik metrů vysoko, informováno v pátek večer před půl šestou. Oheň se hasičům podařilo uhasit za 40 minut.

Plameny zasáhly na Opavsku garáž s autem

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Do jaké míry plameny vozidlo poničily, hasiči neupřesnili, z jejich videozáznamu je nicméně patrné, že požár byl rozsáhlý a zasáhl celou garáž.

Rodinný dům v sousedství garáže byl zasažen pouze kouřem, hasiči jej odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru. „Dobrovolní hasiči z Bolatic na místě požáru zůstali až do sobotního rána, kdy místo zásahu předali policii,“ upřesnil Kůdela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků