Hlavní obsah
Policisté na festivalu našli také drogy. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na festivalu Mácháč lupiči přepadli dva mladíky

Na festivalu Mácháč 2013 u Doks na Českolipsku neznámí lupiči přepadli v noci na sobotu v krátké době po sobě dva mladíky ve věku 23 let a připravili je o majetek za více než 31 000 korun, řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Policisté na festivalu našli také drogy. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na festivalu Mácháč lupiči přepadli dva mladíky

„Nepamatuji, že by někdy v minulosti na festivalu došlo k loupeži,” uvedla Baláková. Festival se letos koná potřinácté, potrvá až do nedělního rána. V sobotu tam vystoupí přední domácí dýdžejové.

Obě přepadení se stala před půlnocí v lesíku u vstupní brány poblíž pláží Máchova jezera. Prvního mladíka tam vylákala neznámá dívka. „V lesíku ho napadli dva pachatelé. Dostal ránu pěstí do hlavy a když spadl, z kapsy mu vzali 5200 korun v hotovosti, vstupenku na festival za tisíc korun a mobilní telefon za 17 000 korun,” uvedla Baláková.

Druhý z mladíků neuvedl, že by ho do lesíka vylákala nějaká dívka. „Napadený muž si nebyl jistý, kolik bylo útočníků, zda jeden, nebo dva. Také on po ráně pěstí upadl a poté přišel o 400 korun v hotovosti a telefon za 8000 korun,” dodala Baláková. Policistům také jeden pár nahlásil krádež věcí za 15 200 korun, zloděj je vzal v noci ze stanu v kempu Klůček.

Na festivalu zadrželi i dealery

Na festival podle policie přijelo zatím 7000 až 8000 lidí. Policisté zadrželi 23letého dealera, který prodával extázi, a další dva muže, kteří měli u sebe větší množství drogy. U osmadvacetiletého muže policisté objevili 47 kusů extáze a 1,7 gramu marihuany. O tři roky starší muž měl u sebe devět tablet extáze.

Menší množství drogy policisté objevili ještě u dalších 11 lidí, ti se ale dopustili jen přestupku. Policisté zastavili také osm řidičů, kteří řídili pod vlivem drog nebo alkoholu. Jeden nadýchal dokonce 2,3 promile.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků