Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muže z Plzeňska obvinili z týrání tříleté dcery, měl ji mlátit i dusit polštářem

Případ týrané tříleté holčičky řeší policisté na Plzeňsku. Podezřelým je její otec, kterého kriminalisté zatkli a o víkendu skončil ve vazbě. Podle zjištění Práva měl muž dceru mlátit a dusit polštářem. Hrozí mu až osm let vězení. O dívenku se nyní z rozhodnutí soudu dočasně starají pěstouni, její matka je totiž ve vězení.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muže z Plzeňska obvinili z týrání tříleté dcery, měl ji mlátit i dusit polštářem

„Dostali jsme oznámení, že v obci na jižním Plzeňsku mohlo dojít k týrání nezletilého dítěte. Po příjezdu na místo byl zadržen 26letý muž, kterého kriminalisté následně obvinili z týrání svěřené osoby,“ řekla krajská policejní mluvčí Markéta Fialová.

Doplnila, že muž měl svého jednání dopustit zvlášť surovým způsobem. Blíže se ale vyjadřovat nechtěla. „S ohledem na citlivost případu další informace nebudeme poskytovat,“ vysvětlila Fialová.

Podezřelý již dříve

Podle starostky obce se jedná o manžele, kteří v obci už dříve žili v pronajatém bytě ale po nástupu ženy do výkonu trestu se muž i s dítětem odstěhoval. „Nedávno se tady s holčičkou zase objevil u známých,“ uvedla starostka. Dodala, že jednou muže police vyšetřovala pro podezření, že dceři ubližuje.

„Bylo to tak před půl rokem. Jak šetření dopadlo, nevím. Já osobně jsem tehdy okamžitě zalarmovala sociálku, ať s tím něco udělají, nebo to dítě zabije,“ prohlásila starostka s tím, že od té doby se nic nezměnilo.

Otci s dcerou poskytl v obci azyl manželský pár, znali se z dřívějška. A právě oni nakonec na muže zavolali policii poté, co jej přistihli, jak dceru dusí polštářem. Byli prý také svědky toho, jak se k ní surově chová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků