Hlavní obsah

Muž loupil s dětskou pistolkou za 69 korun

Šestatřicetiletého muže, podezřelého ze tří loupežných přepadení v Ostravě, zatkli v tomto týdnu kriminalisté. Úspěšný byl ale jen v jednom případě, kdy si odnesl necelých pět tisíc korun, jinak na místě činu zpanikařil a utekl. Jako zbraň používal dětskou pistolku, kterou koupil v supermarketu za 69 korun.

Muž loupil s dětskou pistolkou za 69 korun

Muž, který bydlel s manželkou v hotelovém domě Vítek, chtěl podle kriminalistů vyřešit špatnou finanční situaci. "Měl platit nájem a paní, která to měla na starosti, slíbil, že pro peníze zajde," popsal jeho motivaci kriminalista Radim Bena. Ze sázkové kanceláře v Porubě si odnesl necelých pět tisíc korun. Další dvě loupeže, při nichž ale neuspěl, se pokoušel spáchat v uzenářství v Mariánských Horách a v České spořitelně v Porubě.

Policisté na jeho stopu přišli díky žluté bundě se zeleným pruhem a nápisem Brazil, kterou měl na sobě při dvou přepadeních. "To od něj nebylo moc taktické. Takových bund v Ostravě moc není," vysvětlil kriminalista.

Porubská pobočka Chance byla za několik posledních let přepadena již pětkrát. V předchozích případech byli lupiči mnohem úspěšnější - odnesli částky ve výši 40 až 80 tisíc korun a dosud nebyli vypátraní. "Kancelář je vybavena kamerami, ale lupičům to nevadí, protože používají maskování," tvrdí kriminalisté.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků