Hlavní obsah
Škody po požáru ve vsetínském bytě Foto: HZS Zlínského kraje

Kvůli požáru bytu ve Vsetíně hasiči evakuovali devatenáct osob

Devatenáct lidí museli v noci na sobotu evakuovat hasiči z domu ve Vsetíně-Rokytnici, kde vypukl požár v jednom z bytů. Jeho příčina je v šetření. Jeden člověk skončil v péči záchranářů, nikdo další nebyl zraněn. Výše škod se upřesňuje. Právu to řekl v sobotu krajský mluvčí zlínských hasičů Pavel Řezníček.

Škody po požáru ve vsetínském bytě Foto: HZS Zlínského kraje
Kvůli požáru bytu ve Vsetíně hasiči evakuovali devatenáct osob

Operační středisko hasičů přijalo informaci o požáru bytu ve čtvrtém patře v Rokytnici v pátek deset minut před půlnocí. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a z Valašského Meziříčí s dvěma cisternami a plošinou, i posilové jednotky dobrovolných hasičů z Jablůnky, Vsetína a Rokytnice.

Škody po požáru ve vsetínském bytě

Foto: HZS Zlínského kraje

Hasiči v dýchací technice okamžitě pronikli dovnitř a provedli rychlou lokalizaci požáru. „Majitelka byla vyvedena mimo nebezpečí a předána do péče zdravotnické záchranné služby. Z důvodu silného zakouření v chodbách vyšších pater jsme museli v dýchací technice zkontrolovat všechny prostory a informovat přítomné obyvatele bytů. Na pokyn velitele zásahu byla provedena evakuace celkem devatenácti osob. Díky tomu, že obyvatelé bytů dodrželi pokyny hasičů při řízeném odvětrávání pomocí přetlakové ventilace, nikdo další neutrpěl újmu na zdraví a nebylo nutné evakuovat další osoby,“ informoval mluvčí.

Na místě zůstala tak pouze jednotka dobrovolných hasičů ze Vsetína k asistenci vyšetřovateli, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události a výše způsobených škod.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků