Hlavní obsah
Poničené auto. Foto: Policie ČR

Kličkující auto na dálnici D35 nešlo předjet. Řidič nebyl opilý ani zdrogovaný

Auto kličkující ze strany na stranu, které nešlo na předjet, hlásili ve středu řidiči z dálnice D35. Když policisté řidiče zastavili, byli překvapeni, že testy na alkohol i drogy byly v pořádku. Muž uvedl, že byl unavený.

Poničené auto. Foto: Policie ČR
Kličkující auto na dálnici D35 nešlo předjet. Řidič nebyl opilý ani zdrogovaný

Čtyřiapadesátiletý řidič Škody Octavia jel ve směru z Olomouce do Ostravy a podle svědků kličkoval po dálnici až ke svodidlům, do kterých narážel. Místy jel až 60 km/h a za ním se tvořila kolona aut, která ho nemohla předjet.

Policie jej zastavila na 283. kilometru a svedla ho mimo dálnici. „Za volantem seděl 54letý muž z Opavska, který se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol i testu na návykové látky. Zkoušky ukázaly, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog,“ uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Muž řekl, že ráno vyjel z Opavy do Českých Budějovic, ze kterých se vracel. Většinu zpáteční cesty jel proti slunci a za Prostějovem začínal pociťovat únavu a zřejmě také usínal. Policisté zjistili, že na svodidlech způsobil škodu za 20 tisíc korun, hůř dopadlo auto, na kterém zůstala po mužově jízdě škoda 150 tisíc.

Poničené auto.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků