Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Inspekce stíhá policisty pro neoprávněné nahlížení do databází

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá dvojici pražských policistů podezřelých ze zneužití pravomoci a neoprávněného nahlížení do policejních databází. Jeden z obviněných podle inspekce za peníze organizoval poznávací prohlídky ve vietnamské tržnici. Inspekce o tom dnes informovala na svém webu.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Inspekce stíhá policisty pro neoprávněné nahlížení do databází

Oba policisté jsou vyšetřováni na svobodě. Podle informací televize Nova je jedním ze stíhaných vedoucí policejního týmu Regulátor, který má na starosti kriminalitu v tržnici Sapa. Druhý policista je podle televize jeho podřízeným.

GIBS policisty stíhá pro podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat. "Oba obvinění policisté měli neoprávněně vstupovat do informačních systémů Policie České republiky a Ministerstva vnitra ČR a pro svou vlastní potřebu tak nezákonně získávat informace," uvedla k případu inspekce.

Jeden z obviněných podle vyšetřovatelů navíc zneužil kontakty získané v souvislosti s výkonem služby a za peníze organizoval pro zájemce z řad veřejnosti poznávací prohlídky vietnamské tržnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků