Hlavní obsah
 

Hasiči natočili dronem trosky vybuchlého domu v Lenoře

Hasiči zveřejnili video z dronu, které zachycuje zásah u explodovaného domu v Lenoře na Prachaticku. Hasiči následky likvidovali několik hodin. Při explozi zemřel muž a devět lidí bylo zraněno. Případ vyšetřuje policie.

 
Hasiči natočili dronem trosky vybuchlého domu v Lenoře

Exploze otřásla domem ve čtvrtek ráno. Kriminalisté v úterý zveřejnili výsledky pitvy, která potvrdila, že při výbuchu zemřel muž. Totožnost bude známá až v průběhu několika týdnů po genetické expertize.

Místní lidé mají za to, že jde o muže, jenž po domě rozmístil a pak zapálil několik plynových lahví. Při výbuchu se zranilo devět lidí, dva z nich jsou stále v péči lékařů pražské nemocnice. Policisté případ vyšetřují jako obecné ohrožení.

Výbuch v obci Lenora

Video: Lucie Kándlová, Právo

Do vybuchlého domu se ale lidé už nikdy nevrátí. Statik totiž rozhodl o jeho stržení. Demolici zajišťuje jihočeský krajský úřad, který na ni vyčlenil peníze. V pondělí dopoledne byl poškozený dům oplocen a čeká se na vydání demoličního výměru.

Pro obyvatele domu, kteří přišli o všechno, zřídil Obecní úřad v Lenoře ve spolupráci s nadací Adra zvláštní účet 66888866/0300 s variabilním symbolem 577. Na něj mohou lidé posílat peníze, které se rozdělí mezi poškozené. V pondělí odpoledne byl na účtu jeden milion tři sta tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků