Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Hádka o Krym mezi dvěma muži v Brně skončila pokusem o vraždu

Z pokusu o vraždu s vyhlídkou až osmnáctiletého vězení obvinili brněnští policisté 29letého cizince, který měl v Brně napadnout krajana při hádce. Podle vyšetřovatelů se agresor potkal s obětí souhrou okolností, do té doby se neznali. Roznětkou ke krvavému útoku nožem bylo téma konfliktu Ukrajiny s Ruskem ohledně Krymu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Hádka o Krym mezi dvěma muži v Brně skončila pokusem o vraždu

Případ se stal v noci na úterý v Táborské ulici v Brně-Židenicích. Podle kriminalistů obviněný potkal muže s jeho manželkou, když se vraceli na ubytovnu po celodenním popíjení alkoholu.

Národnost aktérů policie neupřesnila, její mluvčí Pavel Šváb hovořil pouze o cizincích.

„Na ulici je oslovil jim neznámý muž. Zjistili, že je krajan, a téma hovoru se stočilo na konflikt na Ukrajině. Debata byla čím dál vzrušenější a skončila fyzickým napadením. V ruce obviněného se objevil nůž, se kterým v nepřehledné situaci svého protivníka pořezal na krku,” popsal dění mluvčí.

Útočník z místa odešel, manželka zraněného ještě chvíli křičela o pomoc, dvojice ale nakonec došla až na ubytovnu, odkud policii přivolal známý manželského páru.

„Policisté zraněnému zajistili základní životní funkce a zavolali záchranku. Poškozený byl hospitalizován s lehčím zraněním, hůře nedopadl jen díky shodě okolností,” zmínil Šváb.

Kriminalisté útočníka obvinili z pokusu o vraždu, za což mu v případě soudu hrozí až osmnáctileté vězení. „Kriminalisté také žádají případné další svědky incidentu, aby se ozvali na linku 158,” dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků