Hlavní obsah
Auto, které bylo předmětem podvodu. Foto: Policie ČR

Ferrari, BMW, Audi. Podvodníci zacílili na autosalony a nakupovali na falešné doklady

Policie zadržela šestičlenný gang podvodníků, kteří v pražských autosalonech nakupovali na leasing luxusní auta. Úvěry však nespláceli, škoda byla vyčíslena na 14 milionů korun. Sedm aut z devíti policisté dohledali.

Auto, které bylo předmětem podvodu. Foto: Policie ČR
Ferrari, BMW, Audi. Podvodníci zacílili na autosalony a nakupovali na falešné doklady

Skupina pěti mužů a ženy podle policie kvůli získání auta padělala nejen úřední listiny, ale i razítka notářů nebo hospodářské výsledky. Vybírali si společnosti, které nemusejí zveřejňovat své hospodaření, aby jim jejich podvod lépe prošel.

„Každý ve skupině měl svůj jasný úkol. Někdo padělal razítka, jiný byl „jen“ doručovatel či řidič. Nebyli to ovšem žádní troškaři, vždy je zajímala vozidla luxusních značek s tou nejlepší výbavou, jejichž pořizovací cena nešla pod milion korun,“ informovala mluvčí policie Hana Křížová.

Auto, které bylo předmětem podvodu.

Foto: Policie ČR

Falešné razítko notáře.

Foto: Policie ČR

Jednou se pokusili získat i ferrari za šest milionů korun, ale na úřadě se jim podvod nepovedl. Následně je kriminalisté zadrželi při předání dalšího auta. Celkem policisté zdokumentovali 13 případů, kdy žádali o leasing aut značek Audi, Volkswagen či BMW. V devíti případech se jim to povedlo a auto získali. Škoda byla vyčíslena na 14 milionů korun.

Dvě auta zmizela

„Kriminalistům se podařilo zajistit sedm vozidel, jedno z nich dokonce v zahraničí a s předělanými doklady. Zbývající dva vozy zmizely neznámo kam. Při domovních prohlídkách pak objevili i různou techniku na padělání listin,“ podotkla Křížová.

Organizátor skončil po zadržení ve vězení, protože byl v podmínce za zákaz řízení. Policisté ho obvinili z podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a také úvěrový podvod. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Další podezřelí byli obviněni ze spolupachatelství a z pomoci k trestné činnosti. Stíháni jsou na svobodě.

„Apelujeme na prodejce motorových vozidel i poskytovatele finančních produktů, aby si společnosti, kterým půjčují prostředky, více prověřovali. Zejména pak osobu, která je zplnomocněná od firmy a žádá o úvěr,“ shrnula mluvčí policie.

Padělaný technický průkaz ferrari.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků