Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Fanoušci napadli v Ostravě strážníky, letěl po nich koš i popelník

Dvoučlennou hlídku městské policie napadla ve čtvrtek v Ostravě-Zábřehu skupina pěti mladíků, hlásících se údajně ke klubu Baník. Strážníci museli přivolat posily. Dva násilníky se podařilo dopadnout, po dalších třech pátrá policie.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Fanoušci napadli v Ostravě strážníky, letěl po nich koš i popelník

O incidentu informovala mluvčí městské policie Vladimíra Zychová. Hlídku přivolali občané kvůli rušení nočního klidu.

„Na místě strážníci spatřili skupinku pěti mladíků, kteří seděli na lavičce před barem a chovali se velmi hlučně. Na strážníky navíc reagovali velmi agresivně, zákrok vedený za účelem jejich zklidnění pojali jako zásah do svých práv. Nejprve začali strážníkům vulgárně nadávat a snažili se je vyprovokovat ke rvačce a po chvíli je i fyzicky napadli,“ uvedla mluvčí.

Jeden z útočníků do strážníka nejprve strkal a potom po něm hodil reklamní poutač. Další násilník hodil po druhém strážníkovi popelník a odpadkový koš. „Jakmile dorazily posily, které si strážníci stihli přivolat, mladíci se dali na útěk. Dopadnout se podařilo dva z nich. Oba zadržené ve věku 17 a 21 let pak strážníci předali přivolaným policistům. Při události nebyl nikdo zraněn,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků