Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Důkazů, že oběšený otec zneužíval dceru, je málo. Nestačily by ani na stíhání

Policie poslala k ledu případ, v němž byl otec rodiny z Klatovska podezřelý ze sexuálního zneužívání své pětileté dcery. Muž se pod tíhou kauzy oběsil. Policie měla ale důkazů tak málo, že by nestačily ani na zahájení trestního stíhání.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Důkazů, že oběšený otec zneužíval dceru, je málo. Nestačily by ani na stíhání

„Případ jsme  v těchto dnech odložili,“ potvrdila v úterý Právu Dana Ladmannová z klatovské policie. Bližší podrobnosti k tomu nesdělila. Druhým dechem ale policisté dodávají, že nestihli provést všechny potřebné kroky pro objektivní posouzení případu s ohledem na to, že muž se v průběhu vyšetřování oběsil.

Celou vyšetřovací mašinérii spustila speciální pedagožka, ke které dívka docházela kvůli problému s řečí. Té se zdály divné obrázky, které holčička namalovala, a tak ji podrobila výslechu. Z něho nabyla dojmu, že by mohla být zneužívána otcem. Své podezření konzultovala s psycholožkou, která to oznámila policii.

Na to konto kriminalisté zahájili úkony trestního řízení, vyslechli podezřelého a za účasti soudní znalkyně i jeho dceru. Muž potvrdil, že obě malé dcery běžně koupe ve vaně, ale rezolutně popřel, že by z jeho strany docházelo k sexuálnímu zneužívání. Dívenka při výslechu také nic takového nepotvrdila. Znalkyně dospěla k závěru, že nelze spolehlivě potvrdit ani vyvrátit, že byla pohlavně zneužita.

Policisté dále rozhodli, že otce dívky nechají vyšetřit sexuologem. K tomu už ale nedošlo, neboť muž spáchal sebevraždu. Podle jeho přítelkyně to byla nejspíš reakce na to, že jim sociálka během vyšetřování odebrala obě dcerky. „Miloval je a vzorně se o ně staral,“ reagovala už dříve mužova družka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků