Hlavní obsah
 

Dálnice D1 byla kvůli nehodě cisterny uzavřena 10 hodin, škoda je 1,5 miliónu

Deset hodin byla v sobotu uzavřena dálnice D1 u Hranic kvůli havárii prázdné cisterny. Dálnice byla plně zprůjezdněna kolem půlnoci. Škoda se vyšplhala na 1,5 miliónu korun.

 
Dálnice D1 byla kvůli nehodě cisterny uzavřena 10 hodin, škoda je 1,5 miliónu

„Komunikace v obou směrech byla krátce před půlnocí zcela zprovozněna. Předběžně byla celková škoda vyčíslena na 1 475 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření,“ oznámila v neděli ráno mluvčí policie Irena Urbánková.

Nehoda cisterny na D1

Foto: HZS Olomouckého kraje

Havárie se stala kolem druhé hodiny odpolední na 311. kilometru dálnice ve směru na Bohumín. Podle policie nákladní vozidlo najíždělo v připojovacím pruhu na dálnici, smyk dostalo z dosud nezjištěných příčin. Po nárazu části betonových svodidel dopadly na protisměrné jízdní pruhy dálnice D1, ve směru z Olomouce na Ostravu. V tu dobu zde projíždělo osobní vozidlo s dvoučlennou osádkou. [celá zpráva]

Nehoda cisterny

Foto: HZS Olomouckého kraje

Řidič začal okamžitě intenzivně brzdit, přesto do částí betonových svodidel narazil. Nikdo nebyl zraněn. Tahač se poté urval a začal hořet v motorové části. Oheň se na cisternu nerozšířil, hasiči ho rychle zlikvidovali. Polskou cisternu řídil český řidič.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků