Hlavní obsah
Dahlgren u soudního jednání Foto: Vladimír Klepáč, Právo

Čtyřnásobný vrah Dahlgren podává dovolání, chce detenci nebo mírnější trest

Případem Američana Kevina Dahlgrena, který podle pravomocného rozsudku zavraždil v Brně čtyři lidi, se bude zabývat Nejvyšší soud. Obhájce Richard Špíšek dokončil Dahlgrenovo dovolání. Navrhne v něm Nejvyššímu soudu, aby Američan místo výkonu trestu zamířil do zabezpečovací detence, a to zvláště s ohledem na jeho psychický stav, případně aby dostal mírnější trest vězení. Dovolání tak nepolemizuje s rozhodnutím o vině.

Dahlgren u soudního jednání Foto: Vladimír Klepáč, Právo
Čtyřnásobný vrah Dahlgren podává dovolání, chce detenci nebo mírnější trest

„Chceme, aby byl klient umístěn nikoli do výkonu trestu, ale přímo do zabezpečovací detence, případně aby mu byl uložen mírnější trest než trest doživotí,” řekl Špíšek. Na to, že Špíšek dovolání dokončil, v pondělí upozornila Česká televize.

Podatelna Krajského soudu v Brně obdrží Dahlgrenovo dovolání patrně ještě v pondělí.

Dahlgren v květnu 2013 zabil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý.

Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Mladík byl 23. května zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy poté rozhodly o jeho vydání do ČR.

Loni Dahlgrena brněnský krajský soud poslal za čtyřnásobnou vraždu do vězení. Zároveň mu uložil zabezpečovací detenci a povinnost zaplatit nemajetkovou újmu pozůstalým. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků