Hlavní obsah
 

Cizinci v Praze nezvládli jízdu na koloběžce, o svodidla si rozbili obličej

Kuriózní nehodu vyšetřují od nedělní noci pražští policisté. Dva pravděpodobně opilí cizinci jeli v Radotíně na jedné motorové koloběžce, nabourali do svodidel a zranili se.

 
Cizinci v Praze nezvládli jízdu na koloběžce, o svodidla si rozbili obličej

Mladíci jeli na koloběžce po silnici na náměstí Osvoboditelů. Přibližně půl hodiny před půlnocí však ze zatím neznámých důvodů s koloběžkou narazili do svodidel. Podle svědků byl z jejich dechu cítit alkohol.

Náměstí Osvoboditelů

Foto: Mapy.cz

K nehodě podle mluvčího pražské záchranky Dominika Horna vyjela nejprve jedna sanitka, rozsah zranění si ale vynutil posilu a musela přijet i druhá. „První dvojice záchranářů se musela plně věnovat jednomu pacientovi, a proto přijela pomoc. Oba utrpěli poranění hlavy a obličeje, jeden si navíc zranil rameno. Po ošetření byli převezeni do nemocnice v Motole,” konstatoval Horn.

„S ohledem na rozsah zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, proto byl nařízen odběr krve v nemocnici. Příčinu nehody policisté vyšetřují,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan.

Koloběžka je podle silničního zákona brána jako jízdní kolo, tudíž je na osoby na koloběžce pohlíženo jako na cyklisty se stejnými povinnostmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků