Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Celní správa zasahuje v plzeňské Škodě

Celní správa ve středu zasahuje v plzeňské Škodě. Zásah celníků potvrdila Novinkám mluvčí strojírenské společnosti Škoda Transportation. Na případ dohlíží pražské vrchní státní zastupitelství, jeho žalobci bližší informace nesdělili. Podle České televize se má kauza týkat podezření z daňových úniků.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Celní správa zasahuje v plzeňské Škodě

„Mohu potvrdit, že provádíme úkony trestního řízení v Plzeňském kraji. S ohledem na počátek řízení nebudeme poskytovat žádné další informace,“ řekla Novinkám mluvčí Celní správy Martina Kaňková.

Vrchní státní zastupitelství v Praze zásah sice potvrdilo, ale nic víc nesdělilo.

„Státní zástupkyní je vykonáván dozor nad zachováním zákonnosti v přípravném řízení v trestní věci hospodářského charakteru. V předmětné trestní věci jsou Celní správou, která vede prověřování, prováděny úkony trestního řízení,“ uvedla státní zástupkyně Petra Ullrichová.

Zásah se týká strojírenské skupiny Škoda Transportation, která je nástupnickou společností historických Škodových závodů.

Obchodní vztahy z roku 2014

„Můžeme potvrdit, že v areálech společností patřících do skupiny Škoda Transportation zasahovaly složky Celní správy. Z informací, které zatím máme k dispozici, vyplývá, že řízení se týká některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014. Společnost s Celní správou spolupracuje,” sdělila Novinkám bez dalších podrobností mluvčí společnosti Lubomíra Černá.

Česká televize, která na razii upozornila, uvedla, že celníci zasahují kvůli podezření z daňových úniků kolem Škody Transportation.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků