Hlavní obsah

Amnestovaný přišel na služebnu, u níž nastražil zápalné lahve. Ještě páchl benzínem

Žháře, který minulý týden umístil pod služební auta policie v pražském Karlíně zápalné lahve, zadrželi policisté. Stalo se tak ještě týž den na stejné služebně, kam se přišel zeptat na svou kamarádku. Policisté si všimli, že muž odpovídá popisu pachatele a navíc zapáchal benzínem.

Amnestovaný přišel na služebnu, u níž nastražil zápalné lahve. Ještě páchl benzínem

Projíždějící policejní hlídka nalezla ve Vítkově ulici v pátek pod dvěma vozidly, která stála před místní služebnou, zápalné lahve. Třetí policisté nalezli u protějšího vojenského objektu. Kriminalisté zajistili několik stop a záznamy z kamer. Než však začali s pátráním po pachateli, ten se dostavil na služebnu sám.

„Ještě v pátek přišel na stejnou služebnu pětadvacetiletý mladík a požadoval informace o své kamarádce a prohlašoval, že byl předešlý den amnestovaný. Protože ale silně zapáchal benzínem a odpovídal svým vzhledem osobě, kterou zachytily kamery, byl zadržen,“ informovala Novinky mluvčí policie Jana Rösslerová.

Jedna z lahví pod služebním vozidlem

Foto: Policie ČR

Mladík se k činu doznal a byl převezen na detoxikační oddělení, protože byl pod vlivem drog. Při převozu se spoutaný mladý muž pokusil o útěk, byl však zadržen.

„Vyšetřovatel si pak následující den podezřelého v pražských Bohnicích převzal a sdělil mu po provedených úkonech obvinění z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dvouleté vězení,“ dodala mluvčí.

Jedna z lahví pod služebním vozidlem

Foto: Policie ČR

Pro policii nebyl mladík neznámý. V deseti případech byl trestaný za násilnou a majetkovou trestnou činnost. Při výslechu také uvedl, že pokud ho kriminalisté propustí, bude podpalovat další státní objekty. Soudce ho proto poslal do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků