Podle ředitele léčebny Marka Radimského není smrt muže výsledkem pochybení některého z jeho podřízených. "Drtivá většina pacientů je u nás dobrovolně. Vycházky dostávají lidé, u nichž nikdo nepředpokládá snahu vzít si život. Jsou případy, kdy se u pacienta velmi rychle mohou změnit nálady. Pak dochází k těmto tragédiím," uvedl.

Radimský se domnívá, že muže mohla ke skoku do Macochy inspirovat víkendová sebevražda ženy. Případy napodobování se u sebevražd podle něj občas objevují. Například kdysi se v České republice objevila série sebevražd spáchaných upálením.

Od třicátých let minulého století nalezlo smrt v Macoše více než 70 lidí. Sebevrazi se do ní vrhají z horního můstku. Po zhruba 130 metrech dopadá tělo na Kámen sebevrahů, z něhož by mělo sklouznout do hlubin Dolního jezírka na dně propasti. V prostoru mezi kamenem a jezírkem ale vznikl letos plot, který ostatky zachytí.

Pokud ale tělo skončí ve vodě, nemusí být vůbec nalezeno. Speleopotápěči zatím prozkoumali jezírko do hloubky 50 metrů. Další prostory v něm nejsou známy.

Vyprošťování těla z Macochy je velmi náročné. Zbytky těl je totiž nutné vynést ven Punkevními jeskyněmi. Zabránit skokům do Macochy je ale téměř nemožné. Horní můstek nad Macochou je totiž trvale přístupný veřejnosti.