Policisté na místě stále řeší příčiny nehody. Podle informací z Hasičského záchranného sboru zahynul řidič osobního vozu. Po strážce a vyproštění z vozidla ještě žil, ale rozsah jeho zranění byl natolik závažný, že se jej záchranářům nepodařilo zachránit. Řidič kamionu má zlomenou ruku.

Neprůjezdná vozovka odvádějící dopravu na obchvat Chlumce způsobila, že policie dočasně zprůjezdnila most přes řeku Bystřici a povolila vjezd nákladní dopravě do Chlumce.

Chlumec čeká nápor kamiónů

"Je to smutná ironie, že si právě dnes připomínáme den bez aut a u Chlumce se stane taková tragédie," posteskl si Uchytil a dodal, že policisté o vzniklé situaci ihned informovali radnici, proto mohl přijmout potřebná opatření. "Na Chlumec se nyní valí doprava ve své původní mohutnosti. Znamená to, že by městem dnes mohlo projet opět na 30 tisíc vozů, z toho devět tisíc těžkých kamiónů. Na plynulost dopravy budou dohlížet městští strážníci," řekl Právu a dodal, že má obavu, aby se řidiči opět nenaučili znovu jezdit Chlumcem. "Po otevření přivaděče proto začne policie ihned kontrolovat dodržování zákazu," dodal starosta.