"Případem se budeme zabývat dál, prošetřit chceme například její kamarády," řekl kriminalista Jaroslav Peleška pro ČTK. Policie šetří její kamarády. O znásilnění řekli dívce ostatní tanečníci. Ona sama o ničem nevěděla.

"Kolem půl osmé v sobotu večer bylo policií přijato oznámení sedmnáctileté návštěvnice CzechTeku, na jehož základě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu znásilnění. Mladá Češka se podle své výpovědi stala obětí násilného trestného činu pravděpodobně ve spánku, na přesně neurčeném místě, přibližně mezi třináctou a sedmnáctou hodinou. Policie vyrozuměla rodiče poškozené a případem se nyní zabývají chomutovští kriminalisté," uvedl pro Právo mluvčí Policie ČR Pavel Hanták.

V akci byli v neděli  hodinu po půlnoci i zdravotničtí záchranáři, které povolala hlídka dopravní policie, když našla muže který zkolaboval. "Naši policisté muži, který byl v šoku zřejmě způsobeném cukrovkou, okamžitě poskytli první pomoc a povolali záchranku. Zkolabovaného technaře objevila hlídka dopravní policie na příjezdové komunikaci k technoparty u obce Mašťov," upřesnila pro Právo mluvčí západočeské policie Jolana Číhová.

Technoparty na vyhrazeném prostoru vojenského újezdu Hradiště se jinak obešla bez výraznějších potíží. Policisté sice řešili desítky drobných dopravních komplikací na příjezdových komunikacích k pronajatému prostoru, ale to statistiku nehodovosti však nijak znatelně neovlivní.

Policie se v neděli ráno začala intenzivně připravovat na možné dopravní komplikace při odjezdu účastníků CzechTeku, kterých je 40 000. Jejich hromadný odjezd - policie očekává, že polovina z nich už by v neděli mohla vojenský prostor v Doupovských horách opustit - by mohl výrazně zkomplikovat dopravu nejen na silnicích nižších tříd a místních komunikacích v okolních obcích, ale projevit by se mohl i na hlavním tahu silnice I/6 mezi Karlovými Vary a Prahou.