Janíček byl nalezen mrtev loni v únoru ve sklepě svého bydliště v Praze 4. Byl oběšený, na těle měl 29 bodných a řezných ran. Rány ale nebyly příčinou úmrtí, tou bylo jednoznačně oběšení. Policie případ Janíčkovy smrti odložila. Nezjistilo se, že ho k tragické smrti někdo přinutil. Příčinu toho, proč se Janíček rozhodl skončit se životem, se ale zjistit nepodařilo.

Podle Kubiceho byl Janíček zavražděn

Kubiceho zpráva obsahuje mimo jiné i neprověřené informace nalezené mezi věcmi po zastřeleném podnikateli Františku Mrázkovi. Z nich vyplývá, že byl Janíček zavražděn. ČT uvedla, že za jeho likvidací měla podle zajištěných informací stát advokátka Helena Rejholcová - v jejím domě údajně podsvětí o popravě rozhodovalo. "Postup byl stanoven takový, že na seznam byly vypsány lístečky, které byly dány do klobouku a bylo vytaženo jméno policejního důstojníka Janíčka," citovala ČT z Mrázkových dokumentů.

Rejholcová, která zastupovala například Mrázkova obchodního partnera Tomáše Pitra či šéfa fotbalového klubu Marila Příbram Jaroslava Starku, označila zmíněné informace za lživé. Pitr si myslí, že smrt Janíčka je "výsledkem sporů uvnitř policie".