Malý vinu popírá. Tvrdí, že by na "matku nikdy ruku nepoložil". Okolnosti její smrti však dosud nedokázal vysvětlit. Z týrání a usmrcení matky jej usvědčily důkazy.

Matku obžalovaného postihla před pěti lety mozková příhoda. Od té doby byla v podstatě upoutána na lůžko, nebyla schopna většího pohybu a složitější komunikace. Žena stále chřadla, začala odmítat jídlo a loni v dubnu vážila jen 30 kilogramů. Žila ve svém brněnském bytě společně se synem, který se o ni staral.

Malý už v listopadu u soudu odmítl, že by matku bil nebo jí způsobil těžká zranění. Uvedl, že ji měl rád a i když měli mezi sebou neshody, tak by jí nikdy neublížil. Podle něj si zranění způsobila sama, když spadla na zem. Poznamenal také, že s matkou komunikoval ještě v neděli a také v pondělí 12. dubna. Pak se mu zdálo, že modrá a tak zavolal záchrannou službu.

Malý: Podlitiny si matka způsobila sama

 "Já jsem jí nic neudělal. V sobotu jsem ji odnesl do obýváku k televizi, kde se mnou byla až do pondělí. Ještě v pondělí jsem ji přebaloval a když jsem ji krmil, tak jsem si všiml, že jí modrá jazyk. Vyplivovala jídlo, tak jsem zavolal lékaře. Já jsem jí neublížil a ty podlitiny si způsobila asi sama, když několikrát spadla. Měla stejnou pleť, jako jiní lidé, kteří byli nemohoucí," vypověděl Michal Malý.

O tom, že podlitiny nevznikly pádem na zem, však byla přesvědčená lékařka záchranné služby, která 12. dubna do bytu jela. Podle ní byly totiž podlitiny takového rázu, že svědčily o možném napadení. "Podlitiny a škrábance byly různého data. Další zranění na krku vypadalo jako způsobené jinou osobou, a proto jsme volali policii. Navíc žena byla už ztuhlá, takže bylo jasné, že je mrtvá jeden až dva dny. To by poznal i laik, uvedla lékařka.

Odsouzený se k verdiktu nevyjádřil. Pokud se proti němu odvolá, bude se případem zabývat Vrchní soud v Olomouci.