Dispečink záchranné služby přijal v úterý v 17:50 hod. tísňové volání o ležícím muži, který byl zaklíněn mezi vchodovými dveřmi obytného domu v pražské Sekaninově ulici. Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o 62letého opilého muže, který měl drobná krvácející poranění na zápěstí.

Při transportu do nemocnice, kdy 43letý zdravotník seděl k muži bokem a připravoval se na další ošetření, napadl opilec záchranáře nožem s cca 12 centimetrovou čepelí. "Muž mířil zdravotníkovi z přibližně 40centimetrové vzdálenosti na břicho a chystal se bodnout," popsala drama mluvčí.

Zdravotníkovi přispěchal na pomoc řidič

"S pomocí 30letého řidiče - záchranáře, který ihned zastavil a přispěchal svému kolegovi na pomoc, se podařilo muže zneškodnit a nůž útočníkovi vyrazit z ruky," pokračovala Cigánková.

Dispečink záchranářů přivolal na místo policii. Muž byl za její asistence předán k ošetření v nemocnici na Bulovce. Policie bude případ nadále řešit, trestní oznámení na pachatele již bylo podáno. V letošním roce se podle Cigánkové jedná již o 17 napadení záchranáře.