Jedna žena zahynula a dalších sedm lidí se zranilo při sobotní nehodě u Příčiny na Rakovnicku, při níž se dodávka srazila s motorovým vlakem. V obou případech se nehody staly na přejezdech se světelnou signalizací bez závor. Další víkendovou obětí na železnici je člověk, kterého dnes odpoledne srazil vlak na koridoru v Mohelnici na Šumpersku.

Muže v Mohelnici srazil jeden vlak, druhý ho přejel

S mnohačetnými zraněními vyvázl ze sobotní srážky s rychlíkem Pendolino zhruba třicetiletý muž, který se pohyboval v železničním tunelu nedaleko Hlavního nádraží v Praze. Bez zranění skončil incident, při němž nákladní vlak v sobotu časně ráno projel v Rynolticích na Liberecku návěstidlo stůj a vjel na kolej, po níž se v opačném směru blížil rychlík. Chybu strojvůdce zaznamenala obsluha dráhy, postavila protijedoucímu vlaku návěstidlo stůj, a zabránila tak srážce obou vlaků. Na návěstidle vznikla škoda zhruba 10 000 korun.

Pendolino v tunelu u pražského Hlavního nádraží srazilo člověka

V Černožicích nedaleko Jaroměře se v neděli před 15:00 střetl spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové s osobním autem, které tlačil přibližně 300 metrů. Osádka vozu zemřela na místě nehody, auto vlak zcela zdemoloval. Provoz na železniční trati byl zastaven, mezi Hradcem Králové a Jaroměří jezdily náhradní autobusy. Ve vlaku cestovalo několik desítek lidí, nikomu se nic nestalo, hasiči je evakuovali.

Vlak na přejezdu na Hradecku smetl auto, čtyři mrtví včetně dvou dětí

Další víkendová smrtelná nehoda na přejezdu se stala v sobotu odpoledne ve Středočeském kraji na regionální trati u obce Příčina. Řidič dodávky zřejmě nerespektoval výstražné znamení na železničním přejezdu. Srazil se s motorovým vlakem, kterým tou dobou cestovalo šest lidí včetně strojvůdce. Žena, která jela v autě, zemřela. Dva lidé - jeden z auta a druhý z vlaku - skončili s vážnými zraněními v nemocnicích v Plzni a Praze. Další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, další tři lidé lehce. Řidič dodávky vyvázl s lehkým zraněním, strojvedoucí vlaku bez zranění.

Vlak na Rakovnicku narazil do dodávky, jeden mrtvý a sedm zraněných

Při nehodě vznikla škoda 5,16 milionu korun, z toho pět milionů na vagoně, na dodávce 150 000 korun a na železniční trati odhadem 10 000 korun.

Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl obnoven v neděli ráno před 05:30. Havarovaný vlak, který po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel z třímetrového náspu, dostal zpět na koleje speciální jeřáb pomocí několika lan.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Vážná nehoda vlaku a dodávky na Rakovnicku. Zdroj: Aktu.cz

Letos se na železničních přejezdech v Česku stalo už nejméně sedm smrtelných nehod. Začátkem dubna zahynul pacient na přejezdu v Čenkově na Příbramsku při kolizi sanitky s osobním vlakem, v polovině dubna nepřežil řidič auta srážku s vlakem v Lubech u Klatov a 23. dubna zemřel řidič skútr po kolizi s vlakem u obce Holedeček nedaleko Žatce. Třináctého května zahynula řidička auta při střetu s vlakem na přejezdu u Bílé Třemešné na Trutnovsku a 8. července nepřežila řidička auta srážku s vlakem na přejezdu v Bednárci na Jindřichohradecku.

V historii Česka a Československa se dosud nejtragičtější nehoda na přejezdu stala 21. prosince 1950, kdy se srazil rychlík s autobusem. Tehdy zahynulo 34 lidí, dalších 56 lidí utrpělo zranění. Před více než 15 lety, v prosinci 2004, se na předměstí Prostějova střetl rychlík s vojenským autem Tatra. Zahynulo pět vojáků a dalších osm lidí bylo zraněno.