Humbrichovi, jehož všechny pokusy o podnikání zkrachovaly, nebyl schopen dostát závazkům oddlužení a dluží asi šest milionů korun, hrozilo za vraždu až 18 let vězení. U vrchního soudu požadoval překvalifikovat své jednání na zabití a nižší trest.

„To nepřicházelo v úvahu. Spíše by se dalo uvažovat o vraždě s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, a tedy o vyšším trestu. To i vzhledem k brutalitě a chladnokrevnosti, s jakou si obžalovaný počínal. Chybělo však odvolání státního zástupce,“ vysvětlil Právu mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

Lukáš Humbrich u Vrchního soudu v Olomouci

Lukáš Humbrich u Vrchního soudu v Olomouci

FOTO: Luděk Peřina, ČTK

Neúspěšný podnikatel ve Vyškově ubodal věřitele, dostal 13,5 roku

Muže, který mu půjčil 1,7 milionu korun, ubodal Humbrich podle spisu více než dvěma desítkami ran. Vše se událo loni 22. března v administrativní budově ve Vyškově na domluvené schůzce, kde měl obžalovaný se svým věřitelem dluh řešit.

Humbrich se na schůzku dobře připravil. Místo slíbených peněz si do obálky nastříhal papírky, podíval se na videa ukazující útok bajonetem a vyzbrojen armádním nožem vyrazil za mužem, který se mu dříve snažil pomoci z dluhů tím, že ho zaměstnal a půjčil mu i peníze, což ho nakonec stálo život. Napadený útok nepřežil.