Vážná nehoda se stala 20. února na silnici II/ 291 kolem 14.30 hodin na rovném úseku ve směru z Frýdlantu na obec Hajniště. „Řidič černé Škody Superb combi při předjíždění pravděpodobně přehlédl, že je již předjížděn jiným řidičem,“ popsal v pondělí mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Vážná nehoda na Liberecku

Vážná nehoda na Liberecku

FOTO: Policie ČR

Na superb se tak z boku přilepila Škoda Fabia combi modré barvy, jejíž řidič strhl řízení, aby se vyhnul srážce. „Přetáčivým smykem však došlo k vyjetí fabie mimo silnici do pravého příkopu a následnému převrácení vozidla s nárazem do stromu,“ sdělil mluvčí.

DALŠÍ NEHODA, OD KTERÉ UJEL ŘIDIČ
Dodávka plná lidí se při předjíždění převrátila do příkopu. Další řidič nepomohl a ujel

Řidič superbu se zřejmě polskou registrační značkou od nehody ujel, nezastavil ani řidič modrého Volkswagenu Polo, kterého chtěl superb předjet. Řidič fabie skončil s vážným zraněním v nemocnici.

Vážná nehoda na Liberecku

Vážná nehoda na Liberecku

FOTO: Policie ČR

„Žádáme svědky této dopravní nehody a zejména zúčastněné řidiče a osádky vozidel, aby se policistům přihlásili ať již prostřednictvím bezplatné linky 158, telefonního čísla 974 466 573, případně aby se dostavili na kteroukoliv služebnu policie,“ obrací se na veřejnost mluvčí.