Napadený muž policii uvedl, že šel kolem půl čtvrté ráno na cigaretu ven před vchod. Podezřelý prošel kolem něj, najednou se ale vrátil a najednou zaútočil.

„Strhnul mě na zem a začal mě bít čím dál víc, dokud na něj nezačali křičet sousedé, když jsem křičel o pomoc. Vůbec to nechápu, nebyl zde ani náznak, že by něco chtěl,“ sdělil Novinkám muž, který si přál zůstat v anonymitě.

Muž podezřelý z napadení

Muž podezřelý z napadení

FOTO: Policie ČR

Pachatel se ale podle něj zajímal také o peněženku, kterou prohledal. „Neměl jsem ale u sebe žádnou hotovost,“ uvedl napadený, který skončil s celkem 40 centimetry stehů na hlavě, naraženými žebry a kotníkem v nemocnici.

Až desetileté vězení

„Hodně špatně se mi o tom mluví, do teď je mi z toho špatně, klepu se, nechci venku chodit sám, mám vždy doprovod,“ popsal muž.

Mluvčí policie Tomáš Hulan uvedl, že kriminalisté případ vyšetřují jako pokus o těžké ublížení na zdraví, za který hrozí až deset let vězení.

„Jelikož se dosud provedeným prošetřováním nepodařilo vypátrat a zadržet pachatele, obracíme se nyní na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo muže na záběrech bezpečnostních kamer poznal, nechť se ozve na linku 158,“ dodal Hulan.