„Hlídka strážníků si v Libušské ulici všimla kličkujícího karavanu, který se rozhodla zastavit. Měli podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog,” uvedl mluvčí strážníků Jan Čihák.

Řidič ale nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět. Během honičky naboural nejméně tři auta. V ulici 5. května vjel do kolony, ve které naboural do svodidel.

Spolujezdkyně chtěla ujet

„Muž se dal okamžitě na útěk. Strážníci ho po několika desítkách metrů pronásledování dostihli a zadrželi. Spolujezdkyně z karavanu usedla v tu chvíli za volant a snažila se odjet. I ona proto skončila v poutech,” doplnil Čihák.

Celou věc si následně na místě převzali pro podezření z trestného činu pražští policisté. „Bylo zjištěno, že má muž vysloveny dva platné zákazy řízení, a že je pod vlivem pervitinu. Na vozidle byly navíc registrační značky z jiného auta,” uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Dvojice skončila na policejní služebně. Ujíždějící muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a pravděpodobně bude podezřelý také z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.