„Na dálnici D1 se v protisměru objevilo vozidlo, za jehož volantem seděl řidič, ročník 1932. Auto najelo v Mariánských Horách na dálnici, ale ve špatném směru. Ujelo asi deset kilometrů,“ řekl mluvčí policie Richard Palát.

Auto v protisměru potkávaly desítky řidičů, kteří jeli ve směru od klimkovického tunelu do Ostravy. Během jízdy způsobil senior jednu nehodu.

„Jeden z řidičů ve snaze zabránit nehodě sjel na krajnici, kde se auto převrátilo na bok. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn,“ dodal Palát.

Když si muž po deseti kilometrech uvědomil, že jede v protisměru, otočil se v klimkovickém tunelu. Proč se rozhodl otáčet právě tam, policie zjišťuje.

Naštěstí při riskantním manévru nedošlo k další nehodě a senior se pak - již ve správném směru - vracel do Ostravy. Tam ho zastavili policisté.

Chystají se nové cedule

Dopravní policie řeší podobné případy čím dál častěji, v srpnu například incident v protisměru natočil řidič na dálnici D6. [celá zpráva]

Ministerstvo dopravy v této souvislosti nedávno oznámilo, že od příštího roku čekají řidiče na českých silnicích varovné dodatkové tabule Stop, jste v protisměru. Podobné značky se používají rovněž v sousedních zemích. [celá zpráva]