K nehodě u podjezdu pod železničním mostem v Mariánskohorské ulici v Ostravě vyjeli hasiči i záchranáři po jednadvacáté hodině. V místě, kterému se přezdívá myší díra, se střetly vozidla Saab a Škoda Octavia, nehoda si vyžádala celkem čtyři zraněné.

Střetl se zde Saab s vozidlem Škoda Octavia.

Při nehodě u ostravské „myší díry” se střetl Saab s vozidlem Škoda Octavia.

FOTO: HZS MSK, Tomáš Lach

„Nejvážnější byl stav ženy, která utrpěla vícečetná poranění, jevila známky šokového stavu a nacházela se v ohrožení života. Zasahující lékař musel zajistit její dýchací cesty, připojit k umělé plicní ventilaci,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Po ošetření na místě byla převezena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Do stejné nemocnice převezli záchranáři i sedmadvacetiletého muže, který utrpěl zranění horní končetiny a hrudníku.

Zaklíněného devatenáctiletého mladíka museli po nehodě hasiči vyprošťovat.

Zaklíněného devatenáctiletého mladíka mohli vyprostit až poté, co mu záchranáři podali léky tlumící bolest.

FOTO: HZS MSK, Tomáš Lach

Další zraněný, devatenáctiletý mladík, zůstal po nehodě v autě zaklíněn a vyprošťovat jej museli hasiči. Následně byl s poraněním hlavy a horní končetiny transportován do Městské nemocnice. Do Městské nemocnice byl přepravena i třiašedesátiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. „Na provozní kapaliny, uniklé na silnici, použili nasákavý sorbent. Doprava byla řízena kyvadlově,“ dodal mluvčí ostravských hasičů Petr Kůdela.

Příčina nehody je zatím v šetření, podle ostravských policistů je pravděpodobně na vině třiašedesátiletá řidička octavie, která měla nehodu způsobit z nedbalosti.

Na provozní kapaliny, které unikly na silnici, použili hasiči nasákavý sorbent.

Na provozní kapaliny, které unikly na silnici, použili hasiči nasákavý sorbent.

FOTO: HZS MSK, Tomáš Lach