Obžalovanému hrozilo až 18 let vězení, vzhledem k řadě polehčujících okolností ale soudkyně vyměřila podstatně nižší trest. „Důkazní situace byla v tomto případě velmi jednoduchá, o vaší vině nejsou žádné pochyby,“ řekla soudkyně Šárka Skalská.

„Ve výměře trestu bylo nutné ocenit, že obžalovaný se k činu přiznal a spolupracoval s policií. Pokud by se tak nestalo, bylo by objasnění tohoto případu podstatně náročnější,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Incident se stal v únoru minulého roku v zahradní chatce ve Frýdku-Místku. Mezi Škarkou a bezdomovcem, který chatku obýval, došlo nejprve ke slovnímu konfliktu, který pokračoval škrcením a rdoušením rukou.

Když muž upadl na zem a zůstal bezvládně ležet, Škvarka mu podle zjištění soudních znalců vsunul do krku plastový sáček se sypaným čajem, načež došlo k uzavření dýchacích cest. Následně muže zakryl dekami, z chaty ukradl několik věcí a utekl. Muž se čajovým sáčkem během několika minut udusil.

Zadrželi ho v cirkusu

Mrtvolu se podařilo najít až za dva měsíce. Do chatky sice za tu dobu nahlédlo několik lidí, ale nikdo z nich si ukryté mrtvoly nevšiml. Policie na místě i přes značný časový odstup zajistila řadu stop DNA a prověřovala lidi, kteří chatku navštívili. Škvarku zatkla policie později v Praze. Muž, který v minulosti pracoval jako řezník a hrobník, se k činu přiznal.

Vypověděl, že s mužem se kamarádil několik let a v chatce ho navštěvoval. Potom mu půjčil peníze, a když je chtěl vrátit, bezdomovec na něj vytáhl nůž, kterým ho chtěl bodnout. Proto se prý bránil a přitom došlo k jeho uškrcení.
Po činu se několik týdnů pohyboval v okolí, nakonec se dal najmout jako ošetřovatel zvířat v cirkusu. Zde ho nakonec našla policie.