„Ošetřili jsme na místě tři děti. Všechny byly kvůli pobytu ve studené vodě podchlazené. Zdravotní stav dítěte, které jsme přepravili do nemocnice, je dobrý,“ řekla Právu mluvčí jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Na jižní Moravě dnes od rána panuje slunečné počasí, které je ale provázeno silným větrem. Právě ten převrátil několik plavidel na Nových Mlýnech, kde se nedaleko Dolních Věstonic koná mistrovství v jachtingu. Podle informací Práva se převrátilo jedno soutěžní plavidlo a také několik člunů, z nichž lidé s dětmi pozorovali z hladiny klání mladých jachtařů.

Snímek z policejního vrtulníku zachycuje plavidlo záchranářů u převráceného člunu.

Snímek z policejního vrtulníku zachycuje plavidlo záchranářů u převráceného člunu.

FOTO: archiv HZS JMK

„Na místo jsme vyslali dvě hasičské jednotky. Všechny zachráněné jsme hned po vytažení z vody zabalili do termofólií. Již v tu chvíli byl na místě i policejní vrtulník s našimi lezci,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči byli připraveni vytáhnout lidi z vody i na lanech zavěšených pod vrtulníkem. To ale nebylo nutné. Proto pouze z vrtulníku ověřili, že všichni účastníci závodů a diváci v člunech jsou v pořádku.