Obě přepadení se odehrála v polovině března u Netvořic a v Benešově. Přepadené ženy ve věku 53 a 60 let pachatele popsaly jako mladého muže. Následovalo čtrnáctidenní pátrání, na jehož konci policisty překvapilo nečekané rozuzlení.

„Nejednalo se o mladíka, jak původně kriminalisté předpokládali, ale o dívku, navíc mladistvou. Ta se k oběma činům doznala. Pistoli si půjčila od svého dvacetiletého kamaráda, stejně jako oblečení, které měla při přepadeních na sobě,“ řekla v úterý mluvčí policie Eva Stulíková.

Mladík jí však nabídl i jiné služby. Na přepadení ji vozil a pomáhal s tipováním obětí. Vybírali si osamělé ženy, nedaleko kterých mladík zastavil a dívka je přepadla. Podle policie však v žádném případě nebyla úspěšná a peníze nedostala.

„Kriminalisté dívce jako mladistvé sdělili provinění z trestného činu loupež, za který jí hrozí poloviční trestní sazba, tedy pět let odnětí svobody. Mladíka obvinili z napomáhání k tomuto trestnému činu. Ten už by ale za mřížemi mohl strávit deset let. Oba jsou vyšetřováni na svobodě. Plynovou zbraň kriminalistům dívka vydala dobrovolně při svém zadržení,“ uzavřela Stulíková.