Tragédie se stala před třemi lety, v kauze padlo dohromady osm rozhodnutí včetně dvou osvobozujících rozsudků. Vrchní soud se případem zabýval počtvrté.

Podle Kulíškové ji přítel tři roky týral. Dříve řekla, že ji bil, psychicky trápil, údajně na ni při jedné z hádek vytáhl nůž, a dokonce se ji pokusil topit ve vaně. Žena se s ním chtěla několikrát rozejít.

Spory vyvrcholily v roce 2014, kdy Kulíšková podle obžaloby bodla partnera nožem. Muž do příjezdu zdravotníků vykrvácel.

Vyjádření na audionahrávce

Kulíšková původně na policii vypověděla, že partnera bodla do pravého ramene. Podle obhajoby však z výsledků vyšetřování není přesně zřejmé, co způsobilo ránu na mužově rameni. Mohl se prý nabodnout i na střep ze skleněných dveří, které se při hádce rozbily.

Pro Kulíškovou svědčily dvě skutečnosti: muž sám to říká v audionahrávce pořízené, když žena telefonovala záchranářům, aby přijeli na pomoc. Na žádném z nožů v domě se nenašly stopy mužovy DNA.

V kauze padlo několik rozdílných rozsudků. Brněnský krajský soud nejprve v polovině prosince 2014 poslal ženu za ublížení na zdraví s následkem smrti na čtyři roky do vězení, olomoucký vrchní soud ale případ vrátil zpět k dalšímu projednání.

O půl roku později ženu krajský soud kvůli rozporům v případu zprostil obžaloby, vrchní soud ale případ znovu vrátil a po dalším osvobozujícím rozsudku pak ještě jednou. Nakonec krajský soud loni v listopadu uložil ženě 8,5 roku vězení. S tímto rozsudkem se vrchní soud ve čtvrtek ztotožnil.