KS původně ženu zprostil obžaloby. Vrchní soud v Olomouci však jeho rozsudek zrušil a případ mu vrátil k doplnění dokazování a novému rozhodnutí.

V pondělí KS vyslechl tři svědky, kteří však do případu nevnesli nic nového. Jednání bude pokračovat příští rok 10. ledna, kdy bude vyslechnuta poslední svědkyně a také znalci, jejichž výpovědi by měly být pro nový verdikt KS klíčové. Padnout by mohl i rozsudek.

Slovenka, která v současnosti žije v charitním zařízení v Olomouci, byla nejprve stíhána za usmrcení z nedbalosti, kriminalisté její čin ale překvalifikovali na vraždu. Při vyšetřování se zabývali i dalšími dvěma úmrtími dětí obžalované v předchozích letech.

První několikaměsíční syn zemřel zhruba před sedmi lety na Slovensku. Druhý, rovněž chlapeček, asi 1,5 roku před událostí v Přerově. Násilnou smrt se policistům na základě důkazů podařilo prokázat jen u posledního potomka. V prvním případě byl příčinou smrti syndrom náhlého úmrtí, ve druhém se novorozenec udusil zvratky.

Jak vyplynulo u soudu, vedle dětí, které zemřely tragicky, žena přivedla na svět i další, které s ní nežijí ve společné domácnosti. Čtyřikrát potratila.

Podle obžaloby dítě úmyslně udusila

Podle obžaloby žena dítěti úmyslně přikryla dýchací cesty. Novorozenec zemřel na udušení.

U KS obžalovaná odmítla vypovídat. V přípravném řízení policistům uvedla, že neměla v úmyslu dítěti ublížit. Tvrdila, že z její strany šlo o nedbalost s tím, že usnula při kojení.

Snažila jsem se ho oživit masáží srdce a dýcháním z úst do úst, ale marněobviněná žena

„Když jsem se probudila, syn byl celý modrý, nedýchal. Snažila jsem se ho oživit masáží srdce a dýcháním z úst do úst, ale marně. Byl už mrtvý, nebylo mu pomoci. Abych si nepodřezala žíly, šla jsem spát. Ráno jsem vše řekla pečovatelce a ta zavolala na stodvanáctku. Vím, že jsem udělala chybu, kdyby to šlo, vrátila bych všechno zpátky. Při kojení jsem v minulosti usnula už vícekrát a uvědomuji si, že pro dítě to bylo nebezpečné. Spoléhala jsem však na to, že se nic nestane,“ řekla policistům obviněná Slovenka.