Muž před lety přišel o část pravé nohy, když ho při nehodě přimáčkla tatrovka. Částečně kvůli svému handicapu, ale podle soudkyně především kvůli sám sobě, skončil jako bezdomovec a posledních deset měsíců žil v plátěném přístřešku na haldě poblíž Místecké ulice v Ostravě. Stan s ním obývala i jeho přítelkyně. Soužití ale bylo dlouhodobě konfliktní a důležité slovo v něm hrál alkohol, kterým si dvojice zpříjemňovala těžký život.

Nezjišťoval jsem, jestli žije, nenapadlo mě to.obžalovaný

Tragédie se odehrála 17. února v nočních hodinách. Předcházelo jí bujaré popíjení. „Obžalovaný se při hádce chopil kuchyňského nože a obžalovanou celkem třikrát bodl,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

„Nešlo jen o nějaké šermování, ale o opravdu razantní útok,“ dodala soudkyně Renáta Gilová. Zdůraznila také skutečnost, že mladík byl v době spáchání činu v podmínce.

Žena bezprostředně po útoku zemřela na následky poranění srdce. Státní zástupce potvrdil, že za konfliktem může nezřízená láska k alkoholu. „Poškozená se domáhala dalšího vína a chtěla pokračovat v pití, což se obžalovanému zrovna v tu chvíli nelíbilo,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Pomoc hledal v restauraci

Pivka u soudu sice vyjádřil svou lítost, ale nevypovídal. Kriminalistům se ale přiznal, že na ženu zaútočil ve stanu, a to zezadu - zrovna ve chvíli, kdy vycházela ven, aby se napila. „Vzal jsem nůž, který jsem měl u sebe, a jak byla v záklonu a chtěla ze stanu vyjít, jsem bodl,“ řekl.

Po nějaké době vyšel ven a svou partnerku viděl ležet ve vzdálenosti asi tři metry od stanu. A tak ji zatáhl zpátky. „Nezjišťoval jsem, jestli žije, nenapadlo mě to,“ řekl. Poté, co ve stanu zjistil, že je studená, ji ještě přikryl dekou, aby jí nebyla zima.

To, že je žena mrtvá, si uvědomil až po delší době. Stan opustil a zašel do nejbližší restaurace v Hrabůvce, kde požádal servírku, aby zavolala záchranku.