Rozsudek padl již na konci srpna. „Muž byl odsouzen za pokus zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečin krádeže k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání osm let. Obžalovaný se pro výkon trestu zařazuje do věznice se zvýšenou ostrahou,“ citovala z verdiktu Puci.

Případ se odehrál 29. října na Praze 8, když se obžalovaný dostal do zaparkovaného auta. Z něho si podle obžaloby odnesl nejen navigaci, skener, autonabíječku, ale také pět rohlíků a zapalovač.

Na odchodu ho však přistihl majitel auta a pokusil se ho zadržet. „Poškozenému se podařilo sevřít obžalovaného do tzv. kravaty a držet jej na zemi, obžalovaný uchopil na zemi ležící šroubovák a zaútočil jím třemi ranami proti hlavě poškozeného,“ popsala obžaloba napadení.

Mohl přijít o oko

Jedna z ran podle žalobce byla velmi intenzivní a zapříčila krvácení do čela a nosu, se kterým byl řidič ošetřen v nemocnici. „Obžalovaný si musel být vědom, že ranami šroubovákem o střední a velké intenzitě do hlavy poškozeného mohl způsobit poškozenému závažné poranění mozku, případně by mohlo dojít k průniku šroubováku do dutiny oční, což by mohlo vést až ke ztrátě oka,“ uvedl žalobce.

Soud při rozhodování o trestu vzal v potaz trestní minulost obžalovaného. Byl totiž kdysi odsouzen jak kvůli krádeži, tak kvůli ublížení na zdraví.

Policie po Konvalinkovi pátrala několik měsíců, k dopadení pomohla náhoda. Prvního února došlo v jednom z bytů na Vinohradech k incidentu skupiny osob, mezi nimiž byl i obžalovaný. Toho přišla vystěhovat z přechodného bydliště dvojice mužů. Při tom došlo k šarvátce, při které měl obžalovaný jednoho ze svých soků pořezat na ruce a poté sám zavolal na linku 158. [celá zpráva]