Na bezpečnostní akce na silnicích bude nasazeno ve čtvrtek 1500 policistů a během svátků bude dohlížet na provoz na silnicích 3000 policistů, řekl Lerch.

„Každým rokem jsou na silnicích bezpečnostní opatření, tento rok začnou o den dříve a policisté budou dohlížet na bezpečnost silničního provozu,“ uvedl Lerch. Nebezpeční podle něj jsou nejen řidiči, kteří požili před jízdou alkohol, ale svoji roli při nehodách hraje i počasí.

Kromě teplotních změn, kdy po chladné noci může zůstat vozovka namrzlá, by lidé měli být obezřetní i během slunečného dne. Pokud jsou totiž Velikonoce teplejší a slunečné, tak dle zkušeností šéfa dopravní policie bývají následky dopravních nehod horší.

Kulturní akce pod kontrolou

Svátky si neužije ani pořádková policie, která bude hlídat, jestli v restauracích nenalévají mladistvým. Řekl to ředitel pořádkové policie Martin Hrinko. Podle něj se totiž již v předchozích letech ukázalo, že v některých restauracích nedodržují hranici pro prodej alkoholu.

To ovšem není jediná činnost, které se bude pořádková policie během svátků věnovat. „Služba pořádkové policie bude provádět monitoring kulturních akcí,“ uvedl Hrinko s tím, že kontroly proběhnou na jarmarcích a dalších místech, kde se lidé sdružují a hrozí tam tím pádem nebezpečí kapesních krádeží.

Pořádková policie bude dohlížet i na bezpečnost v chatových oblastech. Končí totiž zimní sezóna, a proto majitelé mohou zjistit škody na majetku, které jim zloději během zimy způsobili.