Doprava přes velmi frekventované bohumínské nádraží bude omezena zřejmě po dobu několika dní.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

„V souvislosti s požárem došlo k poruše na několika železničních přejezdech. Apelujeme na řidiče, aby byli maximálně obezřetní. Vlastník všechny přejezdy označí, ale do té doby může být pro nepozorného řidiče přejezd v poruše nebezpečný,” sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Následky nočního požáru v Bohumíně

Následky nočního požáru v Bohumíně

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

Řidiči by měli být obzvláště pozorní v ulicích Trnková, Drátovenská a 9. května. Na ulici Ostravská jsou to hned dva přejezdy, na ulici Na Chalupách je to přechod pro pěší. Nefunkční je i přejezd ve Věřňovicích. Viačková dodala, že policie zahájila úkony pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Požár na nádraží v Bohumíně

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

U požáru zasahovalo v noci šest jednotek hasičů. „Na třech místech hořely rozvaděče, rozvody a zabezpečovací zařízení pro železniční dopravu. Předběžně odhadovaná škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčina se vyšetřuje,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hořelo na třech místech

Prvotní informace podle něj hovořily o tom, že hoří v prostoru bohumínského nádraží. Hasiči postupně zjistili, že hoří na třech místech mimo nádraží – v objektu hlavního stavědla, ve velké hale, kde se opravují kolejová vozidla, a ve venkovním prostoru chráničky elektrorozvodů.

„Na hlavním stavědle hořelo v místnosti s rozvaděči, ve velké opravárenské hale rozvody kabeláže ve výšce 10 metrů. Hasiči používali při likvidaci požáru sněhové a práškové hasicí přístroje. Všechny zasažené vnitřní prostory odvětrávali pomocí přetlakových ventilátorů. Oheň dostali hasiči pod kontrolu během několika desítek minut, uhašeno měli na všech třech místech před středeční půlnocí,“ dodal Kůdela.

Hasiči na nádraží v Bohumíně

Hasiči na nádraží v Bohumíně

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu mezi stanicemi Dětmarovice - Bohumín - Ostrava hl. n. Vlaky z Ostravy hl. n. na autobusy náhradní dopravy nečekají. Přesnější informace o provozu jsou na webových stránkách drah.

Provoz bude podle předběžných informací plně obnoven až v noci na úterý.