Doprava přes velmi frekventované bohumínské nádraží bude omezena zřejmě po dobu několika dní.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„V souvislosti s požárem došlo k poruše na několika železničních přejezdech. Apelujeme na řidiče, aby byli maximálně obezřetní. Vlastník všechny přejezdy označí, ale do té doby může být pro nepozorného řidiče přejezd v poruše nebezpečný,” sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Následky nočního požáru v Bohumíně

Následky nočního požáru v Bohumíně

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

Řidiči by měli být obzvláště pozorní v ulicích Trnková, Drátovenská a 9. května. Na ulici Ostravská jsou to hned dva přejezdy, na ulici Na Chalupách je to přechod pro pěší. Nefunkční je i přejezd ve Věřňovicích. Viačková dodala, že policie zahájila úkony pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Požár na nádraží v Bohumíně

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

U požáru zasahovalo v noci šest jednotek hasičů. „Na třech místech hořely rozvaděče, rozvody a zabezpečovací zařízení pro železniční dopravu. Předběžně odhadovaná škoda se vyšplhala na 100 miliónů korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčina se vyšetřuje,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hořelo na třech místech

Prvotní informace podle něj hovořily o tom, že hoří v prostoru bohumínského nádraží. Hasiči postupně zjistili, že hoří na třech místech mimo nádraží – v objektu hlavního stavědla, ve velké hale, kde se opravují kolejová vozidla, a ve venkovním prostoru chráničky elektrorozvodů.