Incident se odehrál v sobotu ráno, když jednatřicetiletý muž vyrazil bez jízdenky autobusem MHD na Břevnov. Cestou ho ovšem zkontrolovali revizoři.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vzhledem k tomu, že neměl ani peníze na úhradu pokuty, musel vystoupit a kontrolorům předložit občanský průkaz, aby mohli sepsat zápis o provedené kontrole.

„To se mu ale nelíbilo a po chvilce požadoval navrácení svého dokladu totožnosti. To ale v danou chvíli nebylo možné, neboť revizoři ještě stále vypisovali úřední listinu,“ uvedl Hulan. S tím se černý pasažér nehodlal smířit, a tak na revizory vytáhl více než dvaceticentimetrový nůž.

„K ataku jako takovému naštěstí nedošlo, neboť útočníkovi v nejméně vhodnou chvíli nůž vypadl z ruky na silnici,“ doplnil mluvčí. Mezitím revizoři dopsali protokol, který jim muž podepsal, vrátili mu občanku a odjeli pryč.

Vzal si i pistoli a lopatu

S takovým koncem se ovšem muž nehodlal smířit, došel si domů pro plynovou pistoli, vzal si i psa a na kontrolory si počkal na konečné.

„S namířenou pistolí přistoupil k revizorům ve chvíli, kdy vypisovali dalšímu neplatiči sankci, a požadoval po nich vydání zápisu o provedené kontrole. Nečekal, zda mu revizoři vyhoví, a jednomu z nich se opakovaně pokusil vystřelit, z přibližně třiceticentimetrové vzdálenosti, do obličeje,“ popsal Hulan.

Zbraň mu však naštěstí selhala - vystřelila, až když ji sklonil k zemi. Poté si ještě domů skočil pro lopatu, se kterou na revizory mával zpoza plotu. To už však na místo dorazili policisté a agresora zadrželi. Poté ho obvinili z vydírání, za což mu hrozí až osm let vězení.

Pokuta při jízdě načerno je 800 korun při zaplacení na místě nebo do 15 dnů, pak se navyšuje na 1500 korun.