Vše začalo v ulici K Barrandovu, kde policejní hlídka zastavila kradené vozidlo značky volvo. „Policisté ucítili zevnitř vozu silný zápach marihuany, řidiče proto podrobili testu na drogy, avšak s negativním výsledkem. Uvnitř vozu pak byly nalezeny tři velké pytle s marihuanou,“ sdělila ve čtvrtek Novinkám policejní mluvčí Iveta Martínková.

Pro policisty to však nebylo posledním překvapením. Kromě toho, že se v pytlích skrývalo 42 kilogramů marihuany, se totiž uvnitř vozu našly také čtyři mačety, sekáček na maso a tři kukly. Je tak možné, že cizinec sklidil marihuanu někomu úplně cizímu.

Drogy na policejním stole

Drogy na policejním stole

FOTO: Policie ČR

„Policisté muže na místě zadrželi. Kriminalistům sdělil, že o převážené marihuaně vůbec nevěděl. Sám prý ani neví, co to marihuana je. V minulosti už byl ale za držení drog trestán,“ doplnila mluvčí.

Na Barrandov musel nakonec vyjet i policejní pyrotechnik a psovod se speciálně vycvičeným psem. Společně museli prohledat vůz, aby tak vyloučili možnost, že si zadržený Vietnamec auto chránil nastraženou bombou.

„Protože pyrotechnik ani psovod žádnou bombu nenalezli, mohlo být vozidlo zapečetěno a odtaženo do policejního areálu,“ dodala Martínková.