Zásahová jednotka vyrazila do domu na konci minulého týdne po několikaměsíčním pátrání. Mladík totiž měl nastoupit do vězení, kde si měl odsedět několik měsíců za krádeže.

K zadržení policisté přivzali zásahovou jednotku, protože zloděj v minulosti na hlídku najížděl autem a kriminalisté měli také obavu, že bude ozbrojen. Na zahradě domu se museli vyhnout několika psům bojového plemena.

Půda, kde se zloděj ukrýval.

Půda, kde se zloděj ukrýval.

FOTO: Policie ČR

„Při zásahu museli policisté násilně vstoupit do obydlí. Tam narazili na jedenadvacetiletou přítelkyni hledaného muže. Ta policistům tvrdila, že se v domě nikdo nezdržuje,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Tvrzení policisté neuvěřili a začali s prohledáváním domu, kde bylo několik skrýší. Štěstí však měli až na půdě, kde za falešnou stěnou zaházenou izolačními deskami z minerální vaty, našli mladého zloděje. V domě měl nejen revolvery, ale i kulovnici a samopal.

Zbraně nalezené v domě

Zbraně nalezené v domě

FOTO: Policie ČR

„Po zadržení putoval dvaadvacetiletý muž přímo do brněnské vazební věznice, kde nastoupil výkon trestu odnětí svobody. Pobyt za mřížemi si pro další trestnou činnost, kterou kriminalisté postupně rozkrývají, určitě prodlouží,“ uzavřel Malášek.