„Jde o nízkopodlažní kloubové autobusy KbN City Bus – Euro 3 a Euro 4. Mimořádnou kontrolu budou provádět speciálně proškolení pracovníci DPP a zaměří se při ní především na motorovou část autobusů,“ konstatoval Štábl.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Posléze podle něj rozhodnou o případné opravě, po které bude znovu provedena kontrola, aby byla zajištěna bezpečnost cestujících.

„Toto mimořádné, dočasné protipožární opatření jsme se rozhodli přijmout jako důsledek dvou událostí v předešlých dnech. Bezpečnost cestujících i našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě, proto nebudeme vybrané typy autobusů City Bus nasazovat zpět do provozu až do chvíle, než projdou důkladnou kontrolou. Intenzivně pracujeme na zjištění příčiny,“ uvedl ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Hasiči k požárům vyjeli ve středu a ve čtvrtek do stejné ulice v pražských Letňanech. Pokaždé tam hořely kloubové autobusy na lince 195. Nikomu se naštěstí nic nestalo, škoda byla předběžně vyčíslena na milión korun. Na začátku listopadu hořel u obchodního centra v Letňanech ještě autobus, který vozí zákazníky. Ten ale nepatří dopravnímu podniku.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Čtvrteční požár autobusu v Letňanech. Zdroj: Novinky