9:37 - Soudkyně dále uvádí, že revizní znalecký posudek bude zpracován za několik týdnů. Hlavní líčení bylo odročeno na 17. až 18. prosince.

9:35 - „Je třeba přezkoumat závěry předložené ve znaleckém posudku vzhledem k tomu, že znalci Matlach a Fargaš, kteří předložili nový posudek, setrvávají na svých stanoviscích přes argumentaci znalců, kteří na původních posudcích trvají,“ řekla Gilová.

Vysvětlila, že soud má zájem o co nejdůkladnější posouzení celé události. „Pak budou všechny důkazy hodnoceny souhrnně.“ 

9:34 - Soud vyhlašuje usnesení. „Za účelem vypracování revizního znaleckého posudku z oboru lékařství znaleckým ústavem se hlavní líčení odročuje.“

9:32 - Soudkyně po krátké poradě se členy trestního senátu prohlašuje, že tento opakovaný návrh se zamítá. „Nic se nezměnilo na tom, že tento lékař se opakovaně vyjádřil v posudku, který byl u soudu proveden, podal výpověď v Egyptě a z jeho výpovědi vychází zpráva justičního orgánu, který soud považuje za zcela dostatečnou ve vztahu k šetřené události,“ řekla soudkyně.

9:30 - Soudkyně se ptá, zda jsou další návrhy na doplnění dokazování. Státní zástupce žádné návrhy nemá. Obhajoba přednáší návrh na výslech ředitele Ústavu soudního lékařství z Egypta. „Soud se měl aspoň pokusit jej předvolat.“

9:25 - Znalec se v posudku vyjádřil v obecné rovině k několika detailům, například otázce, jaké následky by měl zásah elektrickým proudem v hotelovém pokoji v závislosti na různých podmínkách - například jak ho mohl ovlivnit způsobu provedení elektroinstalace nebo třeba v závislosti na tom, zda byla lidská položka vlhká či zrohovatělá.

9:15 - Soudkyně Renata Gilová přivítala účastníky řízení a zahájila soud čtením doplňku znaleckého posudku, který zpracoval znalec z oboru elektronika a elektrotechnika Jiří Stanislav Kalivoda. Znalec se vyjádřil k otázce průrazu elektrického proudu do lidského těla a k některým detailům, které zazněly v jiných posudcích.

Ve čtvrtek vypovídal znalec obhajoby, který zpochybnil tvrzení, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle něj se nabízejí i jiné varianty. Odpoledne vypovídal jeho kolega o posmrtných skvrnách na tělech obětí. Veřejnost v září šokovala delegátka cestovní kanceláře, která sdělila, že jako první ohledávala těla Kramných. Požádal ji o to egyptský policista, protože byl ramadán.

Celý soudní maratón odstartoval 29. června výpovědí obžalovaného. Kramný popisoval, jak v roce 2013 vybírali se ženou dovolenou, kdo a proč vybral Egypt, i když tam už byli a chtěli jinam, kolik peněz na ni měli, kdo balil kufry. Až postupně došel k osudnému dni.

Během následujících dvou týdnů vypovídala rodina obžalovaných i poškozených nebo také znalci z oboru lékařství, kteří potvrdili, že oběti zemřely působením elektrického proudu, a zároveň vyvrátili tvrzení o otravě.

ČTĚTE TAKÉ:
Svou rodinu jsem miloval, otrávila je voda, stojí si za svým Kramný
Monika byla společenská a o domácnost se starala, řekl bratr mrtvé
Kramní se noc před tragédií pohádali kvůli animátorce, tvrdí svědek
Měla ráda život, řekla kamarádka Kramné a popřela sklony k sebevraždě
Monika se ho ptala, zda může mít sex za peníze, zaznělo u soudu s Kramným
Monika s Klárou mohly zemřít společně, připustila znalkyně
Kramný nám schvaloval články, dostal desítky tisíc, vypověděl novinář
Kramný lomcoval klikou a volal „help“, vypověděla žena z vedlejšího pokoje
Vyšetření jednoznačně neprokazuje, že oběti zabil elektrický proud, řekl znalec obhajoby
Kramný si nafotil mrtvou manželku a dceru, řekla svědkyně soudu
Těla mrtvých Češek v Egyptě ohledávala kvůli ramadánu jako první delegátka
Žádné násilí, ale žaludeční nevolnost, uzavřel úmrtí egyptský patolog
Na tělech nebyly známky po zásahu elektrickým proudem, napsali Egypťané
Nevím, proč bych měl zabít svoji manželku, prohlásil Kramný
Monika mě svedla, uvedl milenec Kramné
Stopy po zásahu proudem mohly vzniknout v letadle, připustil Kramného znalec