Jednašedesátiletý, dosud netrestaný muž v něm požadoval, aby Mitrofanov ve lhůtě 168 hodin přestal psát nebo opustil republiku, jinak bude nucen uplatnit své střelecké schopnosti se zbraní SG 50, se kterou dovede na dva tisíce metrů prostřelit kotouč o průměru 40 mm.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle Mitrofanova se tento výhrůžný e-mail vymykal od ostatních právě časovým ultimátem i specifikací zbraně, proto informoval policii.

Blahna do protokolu uvedl, že ho rozčilil článek, ve kterém Mitrofanov kritizoval prezidenta Miloše Zemana. Konkrétní text ale neuvedl. V afektu pak zasedl k počítači, vytvořil si novou e-mailovou adresu a odeslal anonymní výhrůžné psaní.

Vybrané komentáře Saši Mitrofanova o Miloši Zemanovi
Proč je Zeman příbuzný Pussy Riot
Klaus a Zeman - od lídrů ke gumákům
Pár řádek od ďáblova advokáta

Své jednání omlouval tím, že to nemyslel vážně, že ten den byl v afektu, neboť neuspěl v zaměstnání, o které se ucházel. Odmítl, že by byl přeborníkem ve střelbě, jedinou zbraní, kterou vlastnil, byla vzduchovka na potkany.

Proti trestnímu příkazu může ještě podat odpor, v takovém případě dojde na hlavní líčení.