Pachatelé vešli do prodejny v motorkářském oblečení a s helmami na hlavě. Prodavačka začala křičet o pomoc. Lupiči si do připravené tašky začali házet plata se zbožím. Mezitím do prodejny přišli dva muži, kteří si pachatelů všimli. Snažili se jim zabránit v odchodu tím, že drželi dveře provozovny. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Lupiči ale dveře rozbili a sklo jednomu z mužů poranilo oko. Druhý, pětačtyřicetiletý muž, vytrhl pachatelům tašku s lupem, lupiči ho při tom postřelili do nohy.

Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové jiné zboží z prodejny odcizeno nebylo. Oba svědci události skončili v nemocnici, utrpěli zranění, které je neohrožuje na životě.

Lupiči odjeli z klenotnictví v Hradební ulici na žluté motorce zřejmě směrem na Brno. „Stále platí prosba o pomoc při pátrání. Pokud by měl někdo jakékoliv informace týkající se tohoto případu, ať je neprodleně sdělí na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158,” uvedla Šabatová.

Pachatele policie podezírá z loupeže, za kterou jim u soudu v případě uznání viny hrozí pět až 12 let vězení.